Haklıyım, haksızlar kadar inatçıyım

AK Partili gençler, Silivri'de tutuklu bulunan Yakup Köse’yi ziyaret etti. Gençlik Kolları Başkanı Boynukalın, “Köse, hakkın tecelli etmesi için haklıların, haksızlar kadar inatçı olması gerektiğini düşünüyor” dedi.

AK Partili Gençlik Kolları, 14 yaşında bir gösteriye katıldığı için tutuklanan ve 28 Şubat’ın zulmüne maruz kalanlardan biri olan gazeteci Yakup Köse’yi Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın, “Yakup Köse orada çok huzurlu. Haklı olmanın mutluluğunu yaşıyor. Hiç kimseye karşı öfkesi yok” dedi.

ÇOCUKLARIMI ÇOK ÖZLÜYORUM

Köse’nin, kendisine bu haksızlığın kimler tarafından yapıldığını çok iyi bildiğini aktaran Boynukalın, Köse’nin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Köse’nin çocuklarını çok özlediğini anlattığını ifade eden Boynukalın, “En büyük isteği onları görmek” dedi.

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NA SELAM

Boynukalın şöyle devam etti: “Karanlıkların aydınlığa çıkması için yanmaya hazır. Sadece 28 Şubat değil, haksız yere cezaevine atılan bütün insanların hakkının verilmesi için haklıların haksızlar kadar inatçı olması gerektiğini düşünüyor. Rahatsızlığı rahatta aramak gerek diyor.” Boynukalın, Köse’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na selam gönderdiğini kaydetti.

Kaynak / Yeni şafak